KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12341024
nr 1234 1024
Friedrich Schröder Sonnenstern
(1892-1982), Tyskland
Blandteknik, "Die Frau ohne Kopf", signerad 1961, bladets mått: 72,5x51
Friedrich Schröder Sonnenstern, tysk bildkonstnär född 1892, död 1982.
måndag 11 februari 2019
kl 19:55:03
Läs mer om Friedrich Schröder Sonnenstern